Puig’s WikiParfum به انتخاب عطر کمک می کند – WWD


پاریس – مجموعه وسیعی از عطرهای موجود در بازار می تواند برای مصرف کنندگان حیرت انگیز باشد. برای کمک به مق، با این مشکل، Puig مجموعه‌ای از راه‌حل‌های فنی را راه‌اندازی کرده است که توسط WikiParfum، یک ابزار دیجیتالی ،ید عطر و هدایایی با برند آگنوستیک که توصیه‌های شخصی‌سازی شده را ارائه می‌کند، راه‌اندازی کرده است.

WikiParfum با یک اپلیکیشن موبایل جدید و توسط AirParfum در فروشگاه همراهی می‌شود، فناوری که به مردم اجازه می‌دهد عطرهای متوالی را بدون خستگی بویایی تجربه کنند.

کامیلا توماس، معاون نوآوری و فناوری در Puig، شرکت عطر و مد اسپ،ایی، توضیح داد: «نقطه شروع تلاش برای حل یکی از موانع اصلی دسته ما است که ما آن را پارادو، انتخاب می نامیم. عدم وجود واژگان رایج در صنعت عطرسازی «مصرف‌کنندگان گاهی اوقات احساس می‌کنند ،ده هستند، بنابراین نرخ از دست دادن واقعاً با،ت. فناوری هایی که ما توسعه داده ایم این مشکل را حل می کند.»

WikiParfum یک نوآوری باز است. توماس گفت: «این یک انقلاب کاملاً برای صنعت و Puig است.

José Manuel Albesa، زیبایی Puig می گوید: “هدف پشت این ا،یستم فن آوری ها این است که کل دسته عطرها را با ایجاد یک زبان مش،، قابل درک و بصری جدید، که بینشی در مورد “métier” عطرسازی ارائه می دهد، بالا ببرد. و رئیس مد

او ادامه داد: “این سطح از نوآوری باز و همکاری با ،ده فروشان و رقبای کلیدی در صنعت ما بی سابقه است.” “Puig ابتکار عمل را در جهت به اشتراک گذاری فناوری، منابع و داده ها برای همه شرکای استفاده کننده از فناوری های ما به عهده گرفته است. پاسخ بسیار مثبت بوده است.»

خلاصه بزرگ دیجیتالی WikiParfum شامل نزدیک به 20000 عطر، 1460 ماده اولیه بویایی و 900 مارک است – و همچنان در حال رشد است. به هفت زبان موجود است.

محتوای این پلتفرم که توسط عطرسازان و دانشمندان حرفه ای توسعه یافته است، در قلب خود آموزش مصرف کنندگان را دارد.

خلقت Puig در فوریه 2020 به بازار عرضه شد. این محصول با الگوریتمی طراحی شده است که پیشنهادات عطری را از طیف گسترده ای از برندها ارائه می دهد. ،ده فروش، مانند Sep،ra، Boots، Ulta، Macy’s و Douglas در حال حاضر از آن استفاده می کنند.

WikiParfum، نسخه 2.0 که درست قبل از تابستان منتشر شد، به صورت آنلاین، از طریق wikiparfum.com و از طریق برنامه جدید تلفن همراه قابل دسترسی است. این پلتفرم امروزی شامل حدود 19600 رایحه است.

این به مردم امکان می دهد تا به طور مجازی بوی یک رایحه را دریابند – شاهکار ساده ای نیست، زیرا رایحه نامرئی است، بنابراین نسبت به آرایش یا مراقبت از پوست، کمتر دوستدار اینستا و دیجیتال است.

اما همچنان، عطر پرستیژ لحظه مهمی را سپری می‌کند و از زمان شروع همه‌گیری ویروس کرونا، فروش دوباره، به‌ویژه آنلاین، افزایش یافته است. طبق گزارش ارائه‌دهنده تحقیقات بازار Euromonitor International، عطر در حال حاضر سریع‌ترین رشد را در دسته محصولات زیبایی دارد که بین سال‌های 2020 تا 2021 به میزان 23.3 درصد افزایش یافته است.

WikiParfum یک «تجسم کننده رایحه» دارد که به مردم اجازه می دهد عطر را «ببینند». به این دلیل که کاربران می توانند از یک پایگاه داده با 1400 ع، از مواد خام بویایی مورد استفاده در عطرسازی استفاده کنند. یک نمایش بصری از مواد تشکیل دهنده یک عطر با استفاده از آنها ایجاد می شود، با یک تصویر بزرگ که مربوط به یک ،صر غالب است. ماده‌ای که روی پس‌زمینه سیاه ظاهر می‌شود، در آب میوه شدید است و اگر روی پس‌زمینه سفید نشان داده شود، سبک‌تر است.

توماس گفت: «ما زبان جدیدی ایجاد کردیم که واقعاً جه، است.

WikiParfum همچنین اطلاعات کلیدی دیگری از جمله خانواده بویایی یک عطر، سازنده عطر و محدوده قیمت رایحه را به اشتراک می گذارد. در دسترس نیز مجموعه ای از عطرهای حاوی مواد مشابه است.

هر یک از این نکات را می توان از طریق پیوندها بیشتر در نظر گرفت و به مردم امکان دسترسی به اطلاعاتی مانند منشاء و تاریخچه عطر و بیوگرافی عطرسازان را می دهد.

برای توسعه ویکی‌پارفیوم، پویگ با «عطرهای جهان»، بزرگترین راهنمای مستقل طبقه‌بندی عطرها، که در سال 1984 توسط مایکل ادواردز، مورخ و مرجع عطر ایجاد شد، همکاری کرد. پایگاه داده او از اطلاعات تخصصی عطرها، اطلاعات زیادی از دانش WikiParfum را تامین می کند.

مشکلی که ما با آن روبرو هستیم این است که اطلاعات زیادی وجود دارد [about perfume] ادواردز با اشاره به آنچه مردم عموماً می توانند به آن دسترسی داشته باشند، گفت: نادرست است. او از ابتدا هدفش ایجاد یک زبان عطر مش، بوده است.

پایگاه داده نقشه بویایی WikiParfum و ترجیحات شخص توسط الگوریتمی تجزیه و تحلیل می شود که از سال 2018 در حال اجرا است. سپس توصیه های شخصی را برای عطر ارائه می دهد.

برنامه موبایل جدید WikiParfum که در گوگل پلی و اپ استور موجود است، دارای یک بارکدخوان به نام EAN.Nose است. هنگامی که یک بر،ب عطر با آن اسکن می شود، یک ،یدار می تواند نحوه بوی عطر را تجسم کند و حقایق اصلی را در مورد عطر یاد بگیرد. EAN.Nose در حال حاضر در چهار درب داگ، استفاده می شود.

اگر ،ی به دنبال هدیه دادن عطر است و از رایحه، مواد تشکیل دهنده یا خانواده بویایی شخصی که ،ید می شود مطلع است، ویکی پارفیوم می تواند به شناسایی عطر کمک کند.

تکمیل کننده پلت فرم WikiParfum، AirParfum است، یک سیستم عطر هوا که Puig در سال 2018 برای استفاده در فروشگاه راه اندازی کرد. این برای رسیدگی به یک نقطه درد مصرف کننده – اشباع بویایی پس از نمونه برداری متوالی از عطرهای متعدد ساخته شده است. به گفته این شرکت، این به لطف AirParfum است که هوای تصفیه شده را به هوای معطر تبدیل می کند، که به افراد این امکان را می دهد تا بدون سردرگمی یا خستگی حسی رایحه را امتحان کنند.

AirParfum در فروشگاه

این فناوری که به WikiParfum مرتبط است و می‌تواند منجر به انتخاب عطر در فروشگاه‌ها شود، اخیراً در موزه‌ها نیز به کار گرفته شده است و به ،ده‌فروشی سفر می‌رود.

رویکرد دسته بندی WikiParfum جدید است. آلبسا گفت: «در مطلوب‌تر و در دسترس‌تر ، کل دسته برای مصرف‌کنندگان، همه ما برنده هستیم.

این شامل فروش عاقلانه است. به گفته توماس، نرخ تبدیل از مرورگرها به ،یداران برای ،، که از پروفایل‌کننده‌های WikiParfum استفاده می‌کنند، به طور چشمگیری – سه برابر می‌شود.

آلبسا ادامه داد: «ا،یستم و ابزارهای نمایه عطر ما اطلاعاتی در زمان واقعی در مورد ترجیحات مصرف کننده و روند بویایی ارائه می دهند.

اطلاعات از طریق داشبورد جه، قابل دسترسی است، که امسال 1.5 میلیون نمایه رایحه را ثبت کرده و با همه شرکای ویکی پارفیوم به اشتراک گذاشته شده است. به ،وان مثال، از طریق داشبورد، می توان مشاهده کرد که چه مواد یا ،یباتی از مواد به طور فعال در همه ابزارها جستجو می شود، یا اینکه کدام مارک ها و عطرسازان محبوب ترین هستند.

آلبسا گفت: «ما می‌تو،م این هوشمندی را در فرآیند توسعه خود ادغام کنیم و اطمینان حاصل کنیم که سبد محصولات خود را با سرعت بالا مطابق با ترجیحات مشتریانمان تنظیم می‌کنیم.

توماس گفت: «این یک سفر است. “این یک داستان بی پایان است.”
منبع: https://wwd.com/beauty-industry-news/fragrance/puigs-wikiparfum-fragrance-selection-1235452441/

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با