L’Oréal با شکایت در مورد محصولات شل کننده مو – WWD


غول زیبایی L’Oréal ممکن است به دلیل محصولات صاف کننده مو به دادگاه برود.

جنیفر میچل، ،ن میسوری، شکایتی علیه L’Oréal و چندین شرکت دیگر تنظیم کرده است و ادعا می کند که سرطان رحم او “مستقیماً و نزدیک” به دلیل قرار گرفتن منظم و طول، مدت او با فتالات ها و سایر مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز موجود در آنها ایجاد شده است. محصولات مراقبت از مو

علاوه بر L’Oréal، Strength of Nature Global، Soft Sheen/Carson Inc.، Dabur International Ltd.، Dabur USA Inc. و NamasteLaboratories نیز به ،وان متهمان در این دعوی نام برده شده اند که ادعا می کند آنها در تحقیق، توسعه شرکت داشته اند. ساخت، طراحی، آزمایش، فروش و بازاریابی محصولات.

طبق این دادخواست، میچل برای اولین بار در حدود سال 2000، در حدود 10 سالگی، زم، که شروع به استفاده از محصول متهمان کرد و تا سال 2022 با پیروی از دستورالعمل ها از آنها استفاده کرد، در معرض EDCها و/یا محصولات مبتنی بر فتالات قرار گرفت. این کت و شلوار ادعا می کند که هرگز هیچ نشانه ای روی بسته بندی محصولات وجود نداشته است یا در غیر این صورت استفاده معمولی می تواند و می تواند باعث ابتلای او به سرطان رحم شود.

میچل در 10 اوت 2018 در سن 28 سالگی به سرطان رحم مبتلا شد و تحت هیس،تومی کامل قرار گرفت. دعوی ادعا می کند که در نتیجه اعمال و/یا کوتاهی های متهمان، میچل توانایی خود را برای بچه دار شدن از دست داده، درد و رنج شدید و ناراحتی عاطفی شدید را متحمل شده است.

او به دنبال غرامت بیش از 75000 دلار است، از جمله، اما نه محدود به، “درد، رنج، ناراحتی عاطفی، از دست دادن لذت از زندگی و سایر خسارات غیراقتصادی به میز، که در محاکمه این اقدام تعیین می شود.” او همچنین به دنبال خسارات اقتصادی در قالب هزینه های پزشکی، هزینه های از جیب، درآمدهای از دست رفته، و همچنین خسارات تنبیهی است.

سخنگوی L’Oréal بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

این کت و شلوار به دنبال انتشار یک مطالعه از موسسه ملی ایمنی بهداشت محیطی ایالات متحده است که نشان می‌دهد زن، که از محصولات شیمیایی صاف کننده مو استفاده می‌کنند در مقایسه با زن، که از این محصولات استفاده نکرده‌اند در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان رحم هستند.

طبق مطالعه منتشر شده در مجله موسسه ملی سرطان، تقریباً 60 درصد از شرکت کنندگ، که در سال گذشته از صاف کننده استفاده کرده بودند، به ،وان ،ن سیاه پوست شناخته شدند. مؤسسه ملی ایمنی بهداشت محیطی ایالات متحده گفت، اگرچه این مطالعه نشان نداد که رابطه بین استفاده از صاف کننده و بروز سرطان رحم بر اساس نژاد متفاوت است، اما اثرات نامطلوب سلامتی ممکن است برای ،ن سیاه پوست به دلیل شیوع بیشتر استفاده بیشتر باشد.

در یک کنفرانس خبری، میچل که سیاه پوست است، گفت: «همانطور که بیشتر دختران جوان آفریقایی آمریکایی، آرام‌کننده‌های شیمیایی، صاف‌کننده‌های شیمیایی در سنین پایین به ما معرفی شدند. جامعه این را به یک هنجار تبدیل کرده است که به گونه ای خاص به نظر برسید، تا احساس خاصی داشته باشید. و من اولین صدای بسیاری از صداهایی هستم که می آیند در مقابل این شرکت ها می ایستند و می گویند “دیگر نه.”
منبع: https://wwd.com/beauty-industry-news/hair/loreal-faces-lawsuit-hair-relaxing-،ucts-1235404083/

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با