Unilever داوطلبانه برخی از شامپوهای خشک را به یاد می آورد – WWD


Unilever ایالات متحده و کانادا چند محصول شامپو خشک مبتنی بر آئروسل را که قبل از اکتبر 2021 تولید شده بودند، فراخوان داوطلبانه صادر ،د، زیرا ممکن است حاوی سطوح بالایی از بنزن باشند.

بنزن یک ماده سرطان زا برای انسان بسیار قابل اشتعال است که طبق CDC در میان 20 ماده شیمیایی برتر برای حجم تولید در ایالات متحده قرار دارد. قرار گرفتن در معرض بنزن رایج است، زیرا در بنزین، دود سیگار و برخی موم ها و ،ب ها یافت می شود. با این حال، بر اساس CDC، قرار گرفتن در معرض شدید بنزن چه به صورت خوراکی، چه از طریق استنشاق یا از طریق پوست، می تواند منجر به سرطان و اختلالات خونی شود.

به ،ده فروشان اطلاع داده شده است که شامپوهای فراخوان شده تولید شده قبل از اکتبر 2021 را از قفسه ها خارج کنند.

در یک اطلاعیه عمومی، سازمان غذا و داروی ایالات متحده گفت: «بر اساس ارزیابی مستقل خطرات سلامتی، انتظار نمی رود قرار گرفتن روزانه در معرض بنزن در محصولات فراخوان شده در سطوح شناسایی شده در آزمایش، عواقب نامطلوبی برای سلامتی داشته باشد. Unilever US این محصولات را به دلیل احتیاط فراوان فراخوان می کند. بر اساس تحقیقات داخلی این برند، سطوح بالا ناشی از پیشرانه بوده و برای تولید آتی مورد توجه قرار گرفته است. یونیلور تا به امروز هیچ گزارشی از عوارض جانبی مربوط به این فراخوان دریافت نکرده است.

یونیلیور بی،ه زیر را منتشر کرد: «یونیلیور از بنزن به ،وان یک ماده استفاده نمی‌کند و کنترل‌های کیفی دقیقی برای محدود ، مقادیر کمی که ممکن است به دلیل حضور طبیعی آن در مواد خام خاص رخ دهد، دارد. یک تحقیق داخلی پیشرانه را به ،وان منبع شناسایی کرد و یونیلور با تامین کنندگان پیشران خود برای رسیدگی به این مشکل همکاری کرده است.

برندهای موجود در فراخوان شامپو خشک عبارتند از Dove، Ne،us، Bedhead، Suave، Tresemmé و Bed Head. محصولات خاص در فراخوان را می توان در UnileverRecall.com یافت.
منبع: https://wwd.com/beauty-industry-news/،ucts/unilever-voluntarily-recalls-dry-shampoos-1235401046/

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با