Notpla برنده جایزه Earthshot 2022 شد


چه؟ Notpla که یک استارت‌آپ مستقر در لندن است، برنده جایزه Earths،t 2022 در بخش ساخت دنیای بدون ، شد. Notpla جایگزینی برای پ،تیک ساخته شده از جلبک دریایی و گیاهان ساخته است که می تواند برای ایجاد طیف وسیعی از مواد بسته بندی استفاده شود.

جزئیات تأثیر Notpla گسترده و متنوع است. جلبک دریایی که برای تولید آن پرورش می‌یابد، 20 برابر سریع‌تر از درختان کربن جذب می‌کند و یکی از دلایل اصلی بحران آب و هوا را برطرف می‌کند. بسته بندی به خودی خود به م،ای مسدود شدن کمتر پ،تیک در دریاها و کاهش ، های اقیانوس است. در همین حال، مزارع جمعیت ماهی را افزایش می دهند و پرورش جلبک دریایی فرصت های جدیدی را برای جوامع ماهیگیری ایجاد می کند.

چرا؟ یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، پیر پاسلیه، اظهار داشت: «سالانه چهارده میلیون تن پ،تیک وارد اقیانوس‌های ما می‌شود. ما Notpla را زم، تأسیس کردیم که متوجه شدیم راه حل در اقیانوس های ما نیز نهفته است. ما در حال حاضر پ،تیکی را جایگزین می کنیم که دریاهای ما را آزار می دهد و با مزارع جلبک دریایی کار می کنیم که به محیط زیست و اقتصاد محلی کمک می کند. از شما متشکریم که ما را به ،وان گام بزرگ بعدی برمی داریم و پ،تیک یکبار مصرف را برای همیشه حذف می کنیم!»


منبع: https://www.globalcosmeticsnews.com/notpla-wins-the-earths،t-prize-2022/

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با